Ne Yapıyoruz?Kalite özelliklerimize bir göz atın

Uzman kadrosuyla ve tedarikçileriyle birlikte, alanında herkesin tercih ettiği müşteri beklentilerini karşılayan, yüksek kaliteli ürün çeşitliliği bulunduran ayrıca tecrübe ve yaratıcılığımızla da dış ticarete yön veren kurumsal bir firmayız.

Kuzey Global olarak temelini sevgi ve saygının oluşturduğu, insana değer veren felsefemiz ile a’dan z’ye yüksek kaliteli ürün ve hizmetleri uluslararası standartlar çerçevesinde sunmak. İş ahlakına uygun, gerek yurtiçi gerekse yurtdışı pazarlarda en kaliteli ürünü tedarik ederek satış sonrası destek ile müşterilerimize ulaştırmaktır.

İhracat

İhracat hizmetimizin büyük bölümünü pazar ve firma araştırma aşaması oluşturmaktadır. Bu safhada ürünlerinizin satılabilirliğinin en çok olduğu pazarlarda potansiyel ihracatçı, dağıtıcı firmaların tespiti ve ilk iletişimlerin kurulması yer almaktadır.

Gayrimenkul Danışmanlığı

Birikimlerini gayrimenkul olarak değerlendirmek isteyen müşterilerimize, Ankara başta olmak üzere, yatırım olanakları hakkında danışmanlık hizmeti veriyor; her müşterimizin bütçesine ve tercihlerine uygun alternatifler sunuyoruz.

İthalat

İthalatı yapılacak ürün ilgili araştırmalar yapmak, gümrük idarelerinden veya bakanlıklardan gerekli ön izinleri almak, gümrük ithalat operasyonunun hızlı, eksiksiz ve başarılı şekilde tamamlanmasını sağlamak gibi gerekli işlemleri özenle yürütmekteyiz.

Arac Kiralama

Sektörün dinamiklerini tespit ederek, müşterilerinin ihtiyaçlarına doğru çözümler yaratmayı amaç edinen Alemdar Global, “Güven, Kolaylık ve En İyi Fiyat” sloganıyla, sektörde uzman ve deneyimli kadrosuyla ödediğiniz parayı ihtiyaçlarınıza en uygun şekilde değerlendirmenizi sağlayan bir hizmeti sizlere sunmaktadır.

Dış Ticaret Danışmanlığı
 

Pazar Analizi

Ticaretini yapmayı düşündüğünüz ürünle ilgili üreticileri tespit eder, bunlarla ilgili yazışmalara başlar, fabrika ve ürünler ile ilgili detaylı bilgileri toplarız. Yapacağımız araştırmadan neticesinde size ürünler ile ilgili detaylı rapor sunarız. Yapacağımız araştırma ile birlikte güvenilir olmayan firmalardan korumuş olur, sizleri birçok masraftan da kurtarmış oluruz.

 

Üretici Kontrolü

İstediğiniz ürünle ilgili araştırmanızı yaptınız ancak kalitesi ve fabrikanın kendisi ile ilgili şüpheleriniz mi var? Sizin adınıza, uzman ekibimiz fabrikayı ya da fabrikaları ziyarette bulunur, kendi uzman görüşleriyle birlikte resimli ve görüntülü bir rapor hazırlarız.

 

Ürün ve Kalite Kontrolü

İthal veya İhraç etmek istediğiniz ürünü buldunuz ve malın üretimi aşamasına geldiniz. Üretim esnasında malın doğruluğundan emin olmak mı istiyorsunuz? Ürünler ile ilgili bir ara kontrol yapar, gerekirse numune gönderiminde bulunuruz. Yapacağımız özel kalite kontrolünde ise beraber çalıştığımız, konularında uzmanlaşmış deneyimli kişiler/kurumlar tarafından sizlere destek oluruz.

 

Nakliye ve Son kontrol

Gönderime hazır ürünler ile alakalı ürünlerin istenilen standartlarda olup olmadığını, ölçülerini, adetlerini, ağırlıklarını ve sizin dikkat etmemizi istediğiniz diğer özelliklerin son kontrolünü yapar, ürünlerin taşıma yapacak araçlara yüklenmesini fabrika ile beraber yapar veya yaptırırız.